راهنمای استرداد

راهنمای استرداد

استرداد آنلاین بلیط هواپیما داخلی و خارجی در آبنوس گشت تهران به سادگی و تنها با چند کلیک امکانپذیر است. برای این کار فقط باید راهنمای استرداد بلیط هواپیما را مطالعه کنید و نگاهی به تصاویر بیندازید.

راهنمای استرداد پرواز داخلی

ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما، به هر دلیلی تصمیم بگیرید که بلیط خود را کنسل کنید. در چنین شرایطی می‌توانید با توجه به راهنمای زیر، استرداد بلیط هواپیما را به راحتی انجام دهید.

توجه داشته باشید که استرداد پرواز، همیشه از سوی ایرلاین با کسر جریمه کنسلی همراه است. میزان این جریمه نیز به ایرلاین و زمان کنسلی بستگی دارد.

هر چه تاریخ استرداد به تاریخ پرواز نزدیک‌تر باشد، میزان جریمه کنسلی هم بالاتر خواهد رفت. علاوه بر آن، هر شرکت هواپیمایی قوانین خاص خودش را برای جریمه کنسلی دارد.

برای کنسل کردن بلیط هواپیما داخلی در سایت آبنوس گشت تهران کافی است مراحل زیر را طی کنید.

برای استرداد پرواز داخلی ابتدا باید به حساب کاربری خود در سایت آبنوس گشت تهران وارد شده و گزینه «سفارش های من» را انتخاب کنید. در این بخش، تمامی خریدهای خود از آبنوس گشت تهران را مشاهده خواهید کرد.

در این مرحله روی گزینه «مشاهده و استرداد» پروازی که قصد کنسل کردن آن را دارید، کلیک کنید. به این ترتیب تمام اطلاعات مربوط به پرواز خود را مشاهده خواهید کرد.

جزئیات پرواز خود را یک بار دیگر بررسی کرده و اگر همچنان نسبت به کنسلی بلیط هواپیما اطمینان دارید، روی گزینه «استرداد بلیط» کلیک کنید.

صفحه‌ای با عنوان درخواست استرداد برای شما به نمایش درمی‌آید. در این صفحه اطلاعات و جریمه کنسلی بلیط هواپیما را مشاهده خواهید کرد. اگر نسبت به استرداد بلیط خود اعتماد دارید، با انتخاب پرواز موردنظر و موافقیت با قوانین و مقررات، روی گزینه تایید کلیک کنید.

توجه داشته باشید که در برخی موارد باید جریمه کنسلی استعلام گرفته شود. در این صورت، اگر از جریمه کنسلی پرواز اطلاع دارید، گزینه‌ «بلیط بدون استعلام قیمت مطابق قوانین کنسلی استرداد شود» را انتخاب کنید.

در صورتی که از میزان جریمه کنسلی بلیط مطلع نیستید، فقط کافی است گزینه‌ «قبل از درخواست می‌خواهم از جریمه‌ استرداد مطلع شوم» را انتخاب کنید. به این ترتیب، جریمه استرداد بلیط هواپیما از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

پس از اطلاع از میزان جریمه، در صورتی که هنوز می‌خواهید بلیط‌تان را استرداد کنید، دوباره به حساب کاربری خود و صفحه سفارش‌های من بازگردید. با انتخاب بلیط موردنظرتان، جریمه محاسبه شده را مشاهده کرده و روی گزینه استرداد بزنید.

به این ترتیب، وارد صفحه درخواست استرداد خواهید شد و در صورتی که جریمه مورد تاییدتان است، گزینه ادامه را انتخاب کنید.

اگر به هر دلیلی از استرداد منصرف شده‌اید، گزینه «لغو درخواست استرداد» در اختیار شماست!

پس از ورود به صفحه نحوه استرداد، کافی است با انتخاب نوع واریز روی گزینه ادامه بزنید.

با انتخاب گزینه «ادامه»، پیامی با عنوان «درخواست استرداد با موفقیت ثبت شد، دریافت خواهید کرد. به این ترتیب، فرآیند استرداد آغاز می‌شود و اقدامات لازم برای لغو پرواز و بازگشت مبلغ به حساب شما انجام خواهد شد.

لطفا توجه داشته باشید که نتیجه از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

تماس با آبنوس گشت تهران

تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی، کوچه ادایی، پلاک 2، طبقه 2