راهنمای خرید

در اولین قدم، برای خرید در آبنوس گشت تهران باید در این سامانه ثبت نام کنید. اگر هم که از قبل عضو شده‌اید، کافی است تا برای ورود، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

راهنمای خرید پرواز داخلی

یکی از اولین اقداماتی که برای برنامه‌ریزی سفر باید انجام شود، خرید بلیط است. برای خرید بلیط پروازهای داخلی با ارزانترین قیمت سایت آبنوس گشت تهراندر اختیار شماست. در ادامه قصد داریم راهنمای خرید بلیط پرواز داخلی را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

مرحله اول: جستجوی پرواز

صفحه اصلی سایت را باز کرده و گزینه پرواز داخلی را انتخاب کنید. در قسمت پایین، از میان پرواز یک طرفه و پرواز رفت و برگشت یکی را انتخاب کرده و همچنین تعداد مسافر و نوع بلیط، که به طور پیش‌فرض روی گزینه اکونومی است، را هم در صورت لزوم وارد کنید. برای خرید پرواز داخلی، پس از ورود نام شهر مبدا و مقصد و تاریخ رفت یا برگشت، فقط باید روی گزینه جست‌وجو بزنید. توجه کنید که تقویم قابل تغییر از شمسی به میلادی و برعکس است. پس در انتخاب تاریخ دقت کنید.

مرحله دوم: انتخاب پرواز داخلی

در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نتایج جستجو روی صفحه برای شما به نمایش درخواهد آمد. لازم است بدانید که نتایج به ترتیب از ارزان‌ترین به گران‌ترین مرتب شده‌اند. می‌توانید اولویت خود را از نوار بالای قسمت نتایج به سریع‌ترین، بهترین و بر اساس زودترین و دیرترین زمان رفت و برگشت تغییر دهید.

برای انتخاب راحت‌تر شما، نتایج جستجو با سه ابزار مقایسه‌ای که در بالای صفحه جستجو نمایش داده می‌شوند، قابل تحلیل هستند. اولین ابزاری که بالای نتایج جستجو قرار دارد، تقویم قیمتی است. با استفاده از این ابزار قیمت پروازهای حوالی تاریخ مورد نظر شما روی تقویم نمایش داده می‌شود تا بتوانید مقایسه راحتی داشته باشید و بهترین پرواز را انتخاب کنید.

دومین ابزار با نام روند قیمتی درست کنار تقویم قیمتی قرار گرفته است. این ابزار هم به شما کمک می‌کند، روند تغییر قیمت پروازها را در تاریخ‌های نزدیک به تاریخ انتخابی خود بررسی کنید. با استفاده از این ابزار هم امکان انتخاب بهترین قیمت را خواهید داشت.

سومین ابزار کاربردی خرید بلیط، با عنوان ابزار اعلان تغییر قیمت در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد. با فعالسازی این ابزار، پیامی روی صفحه ظاهر می‌شود. در این بخش می‌توانید گزینه اطلاع‌رسانی به ایمیل، شماره همراه یا هر دو را انتخاب کنید، به این ترتیب، از آخرین تغییرات قیمت بلیط مورد نظرتان، با خبر خواهید شد.

به فهرست سمت راست صفحه که نگاه کنید، فیلترهای مختلفی برای انتخاب آسان و دقیق‌تر بلیط هواپیما تعبیه شده است. در این قسمت می‌توانید نوع بلیط (سیستمی یا چارتر)، ایرلاین‌ها، ساعت حرکت و فرود رفت و همچنین ساعت حرکت و فرود برگشت را انتخاب کنید. فیلتر قیمت نیز به شما امکان انتخاب بازه قیمت بلیط هواپیما مورد نظرتان را می‌دهد.

پس از استفاده از ابزارها و فیلترهای موجود، به سراغ لیست جستجوی پرواز بروید و برای خرید بلیط موردنظر خود روی گزینه جزئیات و خرید کلیک کنید.

مرحله سوم: خرید پرواز داخلی

پس از کلیک روی انتخاب و خرید در قسمت چپ صفحه، جزئیات پرواز و قیمت بار دیگر به نمایش درمی‌آید. در صورت صحیح بودن اطلاعات، روی گزینه خرید بلیط کلیک کنید.

در این مرحله اگر عضو آبنوس گشت تهران هستید، با ورود شماره موبایل یا ایمیل وارد حساب کاربری خود شوید. در غیر این صورت، اگر اولین بار است که قصد خرید از آبنوس گشت تهران را دارید، باید ثبت نام کنید.

در صفحه جدید، بار دیگر اطلاعات پرواز را خواهید دید. توصیه می‌کنیم قوانین و نکات قبل از سفر را کامل مطالعه نمایید.

سپس با ورود اطلاعات مسافران شامل نام و نام خانوادگی به انگلیسی، ملیت، تاریخ تولد و همچنین کد ملی در قسمت مربوطه، روی گزینه خرید بلیط کلیک کنید.

در این مرحله تیک قوانین و مقررات و فرم خوداظهاری سلامت را پس از مطالعه بزنید. اگر کارت هدیه یا کد تخفیف دارید، در بخش مربوطه وارد کنید. سپس با انتخاب یکی از درگاه های بانکی پرداخت خود را انجام دهید.

در این مرحله به درگاه پرداخت اینترنتی هدایت می‌شوید. با وارد کردن اطلاعات کارت، خرید خود را تکمیل کنید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن پرداخت، بلیط برای شما صادر می‌شود.

تماس با آبنوس گشت تهران

تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی، کوچه ادایی، پلاک 2، طبقه 2