خرید ارزانترین بلیط های هواپیمایی ایران ایر

not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال
not found
ریال

ایران ایر Iran Air

پرواز به iranair-logo

هواپیمایی ملی ایران در اسفندماه سال ۱۳۴۰ با ادغام دو شرکت قدیمی هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز تاسیس شد و از فروردین ماه سال ۴۱ شروع به کار کرد. این هواپیمایی که بیش از نیم قرن با پرچم ایران فعالیت کرده در این مدت فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است. ایران ایر اکنون قدیمی ترین هواپیمایی در ایران و یکی از بهترین ایرلاین های ایران است که هم ناوگان بزرگ و قدرتمندی دارد و هم با خرید هواپیماهای جدید ایرباس در سال های اخیر به تجهیز و نوسازی ناوگان خود پرداخته است. ایران ایر در حال حاضر پروازهای بسیاری به اروپا و دیگر مقاصد دور و نزدیک، به طور روزانه در برنامه خود دارد. قیمت ارزان بلیط هواپیما ایران ایر یکی از دلایل استقبال ایرانی ها و مردم دیگر کشورها پروازهای هما است. بیشترین پروازهای داخلی ایران ایر از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز و اهواز انجام می‌شود.

دریافت آنلاین کارت پرواز

دریافت آنلاین کارت پرواز هنوز برای مسافران ایران ایر فراهم نشده است اما مسافران پروازهای ایران ایر در فرودگاه های مهرآباد، اهواز، اصفهان و مشهد می توانند از طریق دستگاه های خودکار (کیوسک)، شماره صندلی خود را انتخاب و کارت پرواز خود را دریافت کنند و در صورت داشتن بار، برای تحویل بار، بدون ایستادن در صف به کانتر مراجعه کنند و بار خود را تحویل دهند.

کلاس های پروازی

  هما کلاس

هما کلاس نام بیزنس کلاس ایران ایر است که امکانات و راحتی بیشتری در پرواز برای مسافران فراهم می‌کند و وعده های غذایی بیشتری در اختیار آنها قرار می‌دهد. صندلی ها در این کلاس پروازی عریض‌ترند و مسافران فضای بیشتری نسبت به کلاس عادی در اختیار دارند. وزن بار مجاز در پروازهای خارجی هما در هما کلاس با پروازهای داخلی متفاوت است و برای دارندگان کارت نقره‌ای و کارت طلایی نیز اضافه‌بار رایگان درنظر گرفته شده است.

  اکونومی کلاس

صندلی های راحتی عادی و یک وعده غذای رایگان در پرواز از ویژگی های کلاس پروازی عادی ایران ایر یا همان کلاس اکونومی است. میزان بار مجاز کلاس اکونومی ایران ایر در پروازهای مختلف متفاوت است و حتما موقع خرید بلیط ایران ایر باید مورد توجه قرار گیرد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

مسافران ایران ایر در کلاس پروازی اکونومی مجاز به حمل یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن 5 کیلوگرم هستند. در کلاس پروازی بیزنس یا هما کلاس، مسافران مجاز به حمل یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن 7 کیلوگرم هستند. ابعاد بار دستی باید حداکثر 56 در 45 در 25 سانتی متر باشد و نباید بیشتر از 115 سانتی متر (طول + عرض + ارتفاع) شود. بار دستی مجاز مسافر در پروازهای خارجی و داخلی تفاوتی ندارد.

پذیرش بار مجاز

وزن بار مجاز و بار همراه مسافر در بلیط مسافر قید شده است و در صورت همراه داشتن چمدان‌ها و بارهای با وزن بیشتر از وزن مجاز، مسافر ملزم به پرداخت اضافه بار خواهد بود. اضافه بار کل مسیر پرواز تا مقصد نهایی باید در مبدأ پرداخت شود. به طور معمول، بار مجاز در کلاس پروازی عادی (اکونومی) 30 کیلوگرم و بار مجاز برای مسافران هما کلاس (بیزنس) 40 کیلوگرم است.
بار مجاز همراه مسافر در مسیرهای بین المللی "هما" در ادامه مسیر از / به آمریکا و کانادا با شرکت های هوایی لوفت هانزا LH ، ترکیش TK و ایرکانادا AC به صورت دو بسته و هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم است.
بار مجاز مسافران "هما" در ادامه مسیر با شرکت های هواپیمایی اتریش OS ، آلیتالیا AZ ، ویرجین آتلانتیک VS و ک ال ام KL از / به آمریکا و کانادا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم است.
بار مجاز مسافران "هما" در ادامه مسیر با شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز BA از / به کانادا دو بسته هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم و از / به آمریکا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم است.

ناوگان هوایی

متن

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A300
  ایرباس A310
  ایرباس A320
  ایرباس A321
  ایرباس A330
  ATR 72
  بوئینگ 737
  بوئینگ 747
  فوکر 100
  مک دانل داگلاس MD-82


سایر اطلاعات

  • نام ایرلاین: ایران ایر - هما
  • کد IR :IATA
  • سال تاسیس: 1340
  • مقر اصلی: فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه امام خمینی تهران
  • وب سایت: www.iranair.com
پرواز به iranair-business-class
پرواز به business-class-iranair
پرواز به iranair-economy-class

سوالات متداول خرید بلیط هواپیما ایران ایر

آماده پاسخگویی شبانه روزی به شما هستیم. لطفا پیش از تماس تلفنی یا ارسال ایمیل، راهنمای مشتریان را مطالعه نمایید.